راهنمای سرویس پست الکترونیک کانون

برای استفاده از سرویس پست الکترونیک، به این راهنمای سریع و مصور توجه فرمایید. تصویرها، مجهز به لینک هستند یعنی با کلیک روی آنها، در اندازه بزرگتر قابل مشاهده.

۱- وارد سایت کانون شوید.

۲- در نوار کناری، در قسمت کاربران، روی “پست الکترونیک” کلیک کنید

iaoemsbusers1

۳- پنجره ای که باز میشود مشابه یکی از ۲ تصویر زیر است:

یا

در مستطیل اول آدرس کامل ایمیل خود را وارد کنید (مثلا example@iaoemarkazi.ir) و در مستطیل Password نیز کلمه عبور را وارد کنید.

۴- در صورتیکه login موفقیت آمیز باشد، پنجره اصلی ایمیل، مطابق شکل زیر باز خواهد شد

۵- برای مشاهده ایمیلهای دریافتی و ارسال ایمیل و … روی یکی از ۳ نرم افزار horde – roundcube – SquirrelMail کلیک کنید. همچنین میتوانید با کلیک روی Enable AutoLoad در زیر نام هر یک از نرم افزارهای فوق، سیستم را به گونه ای تنظیم کنید که بطور خودکار پس از login نرم افزار دلخواه شما را اجرا کند.

۶- برای تغییر پسورد روی Change Password کلیک کنید.

۷- برای تنظیمات مربوط به فورواردینگ روی Forwarding Options کلیک کنید. بعنوان مثال میتوانید ایمیلهای خود را روی آدرس ایمیلتان در Gmail فوروراد کنید.

۸- حتما در پایان کار logout کنید!

ضمنا، در صورتیکه ایمیلهای خود را روی آدرس دیگری فوروارد کرده باشید، اصل ایمیلهای دریافتی در inbox شما باقی خواهد ماند. بنابراین با توجه به وجود محدودیت ۴۰ مگابایت فضای ایمیل، لازمست هر از گاهی وارد سیستم پست الکترونیک کانون شده و ایمیلهای دریافتی را حذف کنید.

موفق باشید

پی نوشت: رعایت حالت حروف (کوچک و بزرگ) در زمان ورود کلمه عبور الزامیست. بعبارت دیگر کلمه عبور به حروف کوچک و بزرگ حساس میباشد.

نویسنده: عباس خسروبیگی