در صورت فراموشی پسورد…

همکاران محترم عضو کانون

از آنجائیکه چندین تماس در خصوص فراموشی پسورد گرفته شده، لذا موارد زیر باستحضار میرسد:

۱- پسورد ورود به “پست الکترونیک” کانون، توسط سیستم پیامک اینترنتی کانون، به تلفن همراه شما ارسال/پیامک شده است. لطفا آدرس و پسورد ایمیل خود را در جای امنی یادداشت کنید تا فراموش نشود.

۲- پسورد “ورود به سایت” توسط ایمیل، به “آدرس ایمیل کانونی” شما ارسال شده است.

۳- منظور از “آدرس ایمیل کانونی”، آدرس ایمیل شما در دامنه کانون (بعنوان مثال Sayad@iaoemarkazi.ir) است که به

at-iaoem

ختم میشود و بایستی در موقع ورود به پست الکترونیک، بطور کامل تایپ شود.

۴- هر دو پسورد (هم پسورد ایمیل و هم پسورد ورود به سایت) را بایستی خودتان عوض کنید. لطفا در صورت تغییر پسورد، حتما پسورد جدید را در همان جای امن سابق یادداشت کنید تا فراموش نشود.

۵- بدلیل تماسهای مکرر همکاران پس از فراموشی پسورد، توصیه ما قبلا یادداشت نمودن پسورد برای جلوگیری از فراموشیست. با اینحال در صورت فراموشی، روال زیر بایستی طی شود:

الف- در صورتیکه پسورد ایمیلتان را گم کردید، یک پیامک به شماره ۰۹۱۸۳۶۸۴۹۱۷ بفرستید و در متن آن “تقاضای پسورد ایمیل” را مرقوم فرمایید. در اینصورت، در اولین فرصت، پسورد ایمیل شما برایتان پیامک میشود.

ب- در صورت فراموشی پسورد ورود به سایت، در صفحه ورود به سایت (مطابق شکل زیر)

iaoem-sitelogin

روی “رمزتان را گم کرده اید؟” کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر نمایش داده میشود:

forgt-pwd

شناسه (شماره پروانه کارشناسی) یا نشانه “ایمیل کانونی” خود را، در مستطیل مربوطه تایپ کرده و “دریافت رمز تازه:” را کلیک کنید. نامه ای به آدرس ایمیل کانونی شما با عنوان زیر ارسال میشود:

pwdchange

متن نامه فوق، مشابه تصویر زیر است:

pwdchange2

در صورتی که قصد تغییر پسورد (بدلیل فراموشی آن) را دارید، روی لینک موجود در متن ایمیل کلیک کنید. صفحه ای شبیه تصویر زیر نمایان میشود:

pwdchange3

سپس رمز جدید مورد نظرتان را در دو مستطیل مربوطه  وارد کرده و “نوسازی رمز” را کلیک کنید. در صورت انجام درست مراحل، پسورد ورود شما به سایت تغییر خواهد کرد.

نویسنده: عباس خسروبیگی