دیدار رئیس و اعضای شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری با وزیر و معاونین محترم وزرات دادگستری

کارشناسان رسمی دادگستری بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند؛

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری صبح امروز دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ میزبان اعضای شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری بود.
وزیر دادگستری در این دیدار و در سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه مهم کارشناسان رسمی، گفت: کارشناسان رسمی دادگستری بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند و احقاق حق و عدالت در صدور آرای قضایی مستلزم نظرات تخصصی کارشناسان رسمی است.
رحیمی، صلاحیت، تخصص و ایمان را از جمله خصوصیات لازم برای احراز جایگاه کارشناس رسمی برشمرد و گفت: موضوع استقلال نظر از مهمترین خصایص و الزامات فعالیت در حوزه کارشناسان رسمی دادگستری است.
وزیر دادگستری گفت: در خصوص روند انتخاب کارشناس برای پرونده های قضایی، بهترین روش استفاده از سامانه های تخصصی است تا از هرگونه شبهه و مسایل حاشیه ای پیشگیری شود.
امین حسین رحیمی نتیجه فعالیت کارشناسان رسمی را اجرای عدالت در جامعه عنوان کرد و گفت: جایگاه شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری در جذب، آموزش و نظارت بر فعالیت کارشناسان رسمی بسیار مهم و ارزشمند است و بر این اساس وزارت دادگستری با توجه به جایگاه قانونی آن، آماده پیگیری مسایل و مشکلات ذیربط و اصلاح آیین نامه های موجود است.
در ابتدای این گزارش، دادخواه رییس شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری گزارشی از وضعیت فعلی شورا، فعالیتهای انجام شده و مسایل و مشکلات موجود ارایه و در ادامه اعضای شورای عالی نظرات، دیدگاه ها و مسایل مد نظر خود را بیان کردند.

کانال اطلاع رسانی کانون در ایتا
سيستم پيامك
۳۰۰۰۷۶۵۴۳۲۱۵۶۱
شماره سيستم پيامك اينترنتي با امکان ارسال و دریافت پیامک
کمیسیون آموزش


 

شماره حساب سپرده
0216731847003 سیبا به نام کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی جهت واریز حق الزحمه کارشناسی توسط مراجع قضایی
آمار بازديد